16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Sağlıklı Yaşam / Ünlülerin Garip Yemek Alışkanlıkları
Ünlülerin Garip Yemek Alışkanlıkları

Ünlülerin Garip Yemek Alışkanlıkları

Kilo vermek adına ünlülerin girdiği meşakkatli yolarlara sıklıkla gündeme geliyor ve birçoğumuzu hayretlere düşürüyor. Gerek diyetlerin içerikleri konusunda, gerekse diyetin ne kadar acımasız olduğu ile ilgili haberleri okuyor ve görüyoruz.

Ünlülerle birlikte moda olan diyetler de var. Ama dikkat edilmesi gereken nokta, ünlülerin bu diyetleri uzmanlar eşliğinde yapıyor olması. Herhangi bir ünlünün uyguladığı diyeti sizde uygulamaya çalıştığınızda pek de başarılı olmayan ve hatta sağlık açısından zararlı sonuçlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu nedenle bir uzmana danışmadan bu diyetleri uygulamamanız gerekiyor.

Gelelim ünlülerin zayıflama uğruna yedikleri – içtikleri ilginç şeylere. “Şeyler” olarak ifade ediyorum çünkü bunlara bir gıda, beslenme demek yanlış olacaktır. Turşu suyundan böceklere kadar, zayıflamak uğruna tüketilen ilginç gıdalardan bahsetmek istiyorum:

Angelina Jolie – Cırcır Böceği

Angelina Jolie – Cırcır BöceğiAngelina Jolie hayranları bu haber sonrasında ne hissedecekler bilmiyorum ama bu tamamen doğru. Böcek yemek kulağa her ne kadar garip gelse bile Angelina Jolie için bu beslenme alışkanlığı kültürel bir faaliyet. Verdiği bir röportajında, “Maddox ile Kamboçya’dayken ayakkabılarımızı çıkarır, kayalıklara doğru yürüyüp cırcır böceği yerdik” demesi büyük bir şaşkınlık yaratmıştı.

Reese Witherspoon – Bebek Maması

Reese Witherspoon – Bebek MamasıÜç çocuk annesi olan Reese, bir dönem bebek maması ile beslenmiş. Bebekler için özel olarak hazırlanan mama ve muz püreleri ile beslenen ünlü, bunu zayıflamak adına yaptığını açıklıyor. Yapılan bir habere göre hızlı bir zayıflama yöntemi olarak bebek maması ile beslenmek mümkün. Ama uzun süre yapılmaması gerekiyor.

Britney Spears – Çikolata

Britney Spears – ÇikolataBritney Spears, tam bir çikolata bağımlısı. Bir televizyon kanalına verdiği röportajda çikolata ve şekere olan bağımlılığını anlatan Spears, çikolata görünce yemeden yapamadığını açıklıyor. Kendini fazla aç hissettiği zaman karamelli ve yer fıstıklı barlardan yediğini söylüyor ve birçok markanın çikolatasına da hayran olduğunu açıklıyor.

Hilary Duff – Pirinç Patlağı

Hilary Duff – Pirinç PatlağıÜnlü yıldız, oğlu Luca’ya hamileyken açlık krizlerini pirinç patlağı yiyerek atlatmış. Hamilelik döneminde aşırı kilo alan isimlerden birisi olarak da biliniyor ve doğum donrasında hızlı kilo verme yöntemlerine başvurduğu da biliniyor.

Miranda Kerr – Kızarmış Tavuk

Miranda Kerr – Kızarmış TavukFit görünümü ile Miranda Kerr, sağlıklı beslendiği yönünde bir izlenim yaratıyor. Ama durum biraz daha farklı. Ünlü model verdiği bir röportajda, en sevdiği yiyeceğin kızarmış tavuk parçaları olduğundan bahsediyor ve evde sürekli bunu yaptığından bahsediyor.

January Jones – Plasenta

January Jones – PlasentaJanuary Jones, oğlu Xander’ı dünyaya getirdikten son birçok annenin aklına gelmeyecek bir şey yaptı. Oğlunun plasentasını yedi! Yaptığı açıklamada, “Plasentanız vücudunuzun kaybettiği suyu geri kazandırıyor ve vitamin desteğinde bulunuyor” dedi. Plasenta yiyen ilk anne de değil. Daha önce Kim Kardashian da kızı North West’in plasentasınız yemişti.

Halle Berry – Biber Turşusu Suyu

Halle Berry – Biber Turşusu Suyuİlk hamileliği sırasında baharatlı, tuzlu yiyeceklerin yanında biber turşusu aşermiş. Bir bebek dergisinde yaptığı açıklamada hamileliği sırasında canı biber turşusu çeken ünlü oyuncu, turşuyu yemeklerine ve salatalarına ekledikten sonra suyunu da içiyormuç

Nicole Kidman – Haşlanmış Yumurta

Nicole Kidman – Haşlanmış Yumurta4 çocuk annesi olan Nicole Kidman, bir dönemini yalnızca haşlanmış yumurta yiyerek geçirmiş. Bir tane kahvaltıda, iki tane öğlen yemeğinde, iki tane de akşam yemeğinde olmak üzere günde 5 adet haşlanmış yumurta yiyen oyuncu, gün içerisinde tekrar acıkırsa ekstradan bir yumurta daha tüketiyormuş.

Bu yazılara da bakın!

Evde Spor Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı bir hayat için olmazsa olmazların başında spor gelmektedir. Sporu yapanların bir kısmı istediği her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir