16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Güzellik / Kıvrımlarınızla Barışın
Kıvrımlarınızla Barışın

Kıvrımlarınızla Barışın

İsrail’deki bir yasayla artık boyu 1.72, vücut kitle indeksi 18.5’in altındaki modeller sağlıksız derecede zayıf oldukları için modellik yapamayacak. Dolgun kadınların sesini duyabiliyorum; “Bize bunlarla gelin.

Kilolu olmak tabii ki kimsenin istemediği ve kabul görmeyen bir durum fakat dolgun hatlar ve kıvrımlar bir kadın için apayrı bir olay. Moda sektörünün dayatmasıyla gözlerimiz sıfır bedene aşina ola ola güzel olanı o kabul etmeye başlıyorduk ki uzmanlar imdadımıza yetişti. Sağlığı bir kenara bırakın yemek yemenin zevkine varamamış yüzlerce cılız mankeni izleyip durduk yıllarca. Ama devir yavaştan değişiyor. Beyonce, Jennifer Lopez, Rihanna gibi ünlüler dolgun hatlarını sevdiklerini sürekli dile getiriyorlar.

Erkeklerin Victoria’s Secret’la iç geçirip “Biz aslında dolgun hatları severiz.” Dediklerini duymuşuzdur. Uzmanlar doğurganlığın simgesi olan geniş kalçaların erkekleri daha çok çektiği yönünde açıklamalar yapıyorlar.ince bel ve geniş kalça doğurganlığı simgeliyor evet ama doğurganlığa ters düşecek daha ince bir bel ve geniş kalçanin da erkekleri daha da cezbettiğini söyleyen uzmanlar bu çekimin doğurganlıkla ilgisi olmadığını doğruluyorlar.

Karşı cinsin beğenmesi için çabalamak bir kenara kendimizi mutlu hissettiğimiz güçlü duruşumuz için sağlıklı olanı yapmamız en iyisi. Ne obaziteye giden bir kilo alışı ne de yetersiz beslenmemize yok açacak bir kilo kaybı yaşatmalıyız kendimize.

Ve Tanrı Kadını Yarattı” filmiyle milyonların beğenisini kazanan Brigitte Bargot’un kıvrımlı katlarını getirin gözlerinizin önüne. Sonra aynanın karşısına geçip kendi kıvrımlarınıza bakıp “Ve Tanrı Kadını Yarattı” diyebilin rahatlıkla.

Bu yazılara da bakın!

Evde Spor Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı bir hayat için olmazsa olmazların başında spor gelmektedir. Sporu yapanların bir kısmı istediği her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir