16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Evlilik / Kış Düğünü Fikirleri Daha Cazip
Kış Düğünü Fikirleri Daha Cazip

Kış Düğünü Fikirleri Daha Cazip

Yaz mevsimi kendini hissettirmeye başladı mı, düğün davetiyeleri dağıtılmaya başlanır. Hatta Mayıs ayında bir başlar Eylül ayının sonuna kadar hemen her hafta sonu birkaç düğün yapılır. Eskiden beri bu şekildedir ve yaz ayı düğün mevsimi olarak bilinir. Peki, kış aylarında düğün yapılmaz mı?

Elbette ki, yapılır. Hatta kış düğünlerine son zamanlarda artan bir talep var. Aynı zamanda kış düğünlerinin daha avantajlı olduğu ve daha fazla eğlenildiği de söyleniyor. Unutulmaz ve eğlenceli bir düğün isteyen çiftler, kış aylarını tercih etmeye başladı da diyebiliriz. Ayrıca kış düğünleri, artık klişe haline gelen kır düğünleri yerine iyi bir alternatif olabilir.

Gelin kış düğünü fikrinin daha cazip yönlerini konuşalım:

Daha Konforlu

Kış düğünü yapan çiftler daha konforlu olduğundan bahsediyor. Yaz düğünlerinde bir işkence haline dönüşen ağır gelinlik ve kat kat giyilen damatlık, kış düğünlerinde bir sorun olmaktan çıkıyor. Fotoğraf çekimi ve düğün töreni sırasında, gelin ve damat bu nedenle büyük bir sıkıntı yaşıyor. Kış aylarında ise böyle bir sorun kalmıyor ve konforlu bir şekilde, ter dökülmeden düğün yapılıyor.

Buket Seçeneği Daha Fazla

Yaz düğünlerinde klasik haline gelen buket tasarımları, kış düğünlerinde inanılmaz derecede değişik fikirler içeriyor. Canlı çiçeklerin yerini yapay çiçekler alsa da gerçeğini pek aratmıyor ve günümüzde son derece başarılı buket tasarımları yapılıyor. Demetler taşlarla veya zevkinize, konseptinize uygun aksesuarlarla süsleniyor ve mükemmel bir gelin çiçeğiniz oluyor.

Masraflar Yarı Yarıya

Hemen herkesin yaz mevsimini tercih etmesi nedeniyle tarih ve mekan sıkıntısı yaşanıyor. Bu nedenle de fiyatlar fazlasıyla şişiriliyor. Kış mevsiminde ise talep az olduğu için, mekan sahipleri günü kurtarmak amacıyla daha düşük fiyatlarda yerlerini kiralıyor. Sadece mekan konusunda değil, daha birçok düğün masrafınız yarıya düşüyor. Yemekler, organizasyon, süsleme gibi masraflarınıza çok para ödemek istemiyorsanız da, kış düğününü tercih edebilirsiniz.

Davetli Sayısı

Yaşanan mekan sıkıntısı ve bütçe nedeniyle kısmak zorunda kaldığınız davetli sayısını da artırabilirsiniz. Yaz aylarında genellikle tercih edilen kır düğünü ve yemekli düğünlerde, bütçeyi fazla aşmamak için davetli sayısı minimum tutulur. Ama bu en mutlu gününüz ve herkesle paylaşmalısınız. Kış düğününde masraflarınız düştüğü için davetli sayınızı da kısmanıza gerek kalmıyor.

Kuaför ve Makyöz

Yaz dönemi kuaför ve makyözlerin en yoğun olduğu zamanlardır. Bir gelin için bu iki faktör ise en önemli noktayı oluşturur. Tüm gözler gelinin üzerinde olacağı için gelin bir strese girer ve aylar öncesinden kuaförünü, makyözünü ayarlamak ister. Ama bu kişilerin yaz dönemi boyunca neredeyse tüm günleri doludur ve fiyatları da yükselmektedir. Kış aylarında ise işleri azalan bu kişilerden gönlünüzce randevu alabilir ve düğününüze rahatça hazırlanabilirsiniz.

Daha Eğlenceli

Yaz düğünlerinde açık havada yapılan organizasyonlarda müzik sesi çevreyi rahatsız etmemesi için 23:00 sularında bitirilir. Ortalama 19:00 – 20:00 sularında başlayan düğünden daha bir şey anlamadan bitmiş olur. Takı töreni, yemek faslı, masaları gezme derken saatler akar gider. Vaktin kısıtlı olması nedeniyle de her şey ışık hızında yapılmaya çalışılır. Özellikle de gelin ve damat daha düğünün tadını çıkarmadan tören biter. Kış düğünlerinde ise kapalı mekan tercihi daha uzun ve rahat bir töreni mümkün kılıyor.

Balayı Daha Romantik

Tatil konusunda olduğu gibi balayı konusunda da kış mevsimleri hiç düşünülmez. Balayı demek deniz, güneş, kum üçlüsünden oluşmuyor elbette. Tüm düğünün stresini atmak ve romantik bir başlangıç yapmak için balayı yapmalısınız. Kış aylarında hem daha uygun fiyata bir otel bulabilir hem de daha fazla birlikte vakit geçirebilirsiniz. Bol bol dinlenecek, eşinizle huzurlu bir tatil planlayabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın!

Evlilik Kader mi? Doğru Kişi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evlilik Kader mi? Doğru Kişi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evlilik; birbirini seven ve bir ömür birlikte olmak isteyen iki kişinin, ailelerinin de rızasını alarak, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir