16 Aralık 2018
Ana Sayfa / İlişkiler / İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız?
İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız?

İlişkinizin Bittiğini Nasıl Anlarsınız?

Aşkın üç yıllık olduğu söylenir. Aşktan aşka değişse de mantığın duygularımızı yerle bir ettiği şu günlerde artık ilişkilerin başlangıcı bile aşkla olmuyor. Kriterlerimiz, beklentilerimiz, hayatın getirdiği istekleri karşılayabilecek insanları adeta işe alıyormuşçasına ilişkiye başlıyoruz. İşe ikili ilişki gözüyle bakmayıp çevremizin sosyal beklentilerine göre sevgimizin dozajını ayarlıyoruz.

Aşk adına beklentilerimizi çoğaltıp mutluluğumuzu köreltiyoruz. Bir de üstüne değmeyen insanları hayatımızın alışkanlıkları haline getirdik mi olay çığırından çıkıyor. Kişiliğinden öte başka beklentilerinize cevap verdiğinden vakit geçirmekten hoşlandığınız kişi gün geliyor hayatınızın bir parçası haline geliyor. Kişiliğinizin çakışması daha doğrusu sizin karşı taraftan beklediklerinizi karşılayamayan partneriniz zehirli bir sarmaşık gibi hayatınızı sarmaya başlıyor.

Vakit geçirmekten hoşlandığınız, eğlendiğiniz, güldüğünüz, birlikte ağladığınız, en heyecanlı cinsel deneyimlerinizi yaşadığınız kişi aslında sizin beklentilerinizin yakından uzağından geçmeyen biri olabilir. Geleceğinizi planladığınız kişinin salt sizinle alakalı olmaması, başkaları adına düşünmenizi ve ilişkinizi tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Sizin birlikte olduğunuz adam sizin kocanız olacak evet ama aynı zamanda çocuklarınızın babası, annenizin damadı, kardeşinizin eniştesi de olacak. Siz sadece kendinize bir eş değil bütün bu statüleri dolduracak bir insan arayışının içine dalmak zorundasınız.

İnsanlar her ne kadar başkalarının dediklerini umursamadıklarını söyleseler dahi iç sesleri buna engel olur. Çünkü insan ikili ilişkilerinin bizzat içinde olduğu için durumun genel özetini kafasında şekillendiremez. Demek istediğim her insan ikili ilişkide karşı tarafla bir şeyler yapmaktan hoşlanıyorsa inanılmaz güzel vakit geçirebilir. Hayatının en güzel yıllarını sevdiklerinin yakınına 1 metre yaklaştırmayacağı insanla geçirebilir ve bunun farkına dışarıdan bakmadığı sürece varamaz. Bazen bu dışarıdan bakma süreci uzun yıllarını alabilir. Kişilik burada temel etmendir. Kişiliğiniz anlık zevklere meyilliyse geleceğinizde görmediğiniz bir adamı yatağınıza alabilirsiniz. Anne olmaya layık görmediğiniz bir kadına kadınım diyebilirsiniz.

İşin derinine inince ikili ilişkilerin üçüncü şahısların beklentileriyle ne kadar alakalı olması gerektiği tartışılır tabii ama mantıklı düşüncelerimizi bir kenara bırakıp insanların doğasını bazen duygularımızla örtbas ederiz ve o kişiyi hiç hak etmediği yerlere getiririz burası bir gerçek. Önemli olan tek nokta da budur zaten. Ben hep insanları en güzel dışarıdan bakıldığında tanınabileceğini düşünürüm. Kokusunu almadan, elini tutmadan…

Çünkü bir kere aldınız mı o sizi baştan çıkartan kokuyu bir daha mantığınızın işlemesi zor olabilir.

Bu yazılara da bakın!

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Küçük ya da büyük bir etki yelpazesine sahip olan birçok bulaşıcı hastalık mevcuttur. Ancak bunlardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir