16 Aralık 2018
Ana Sayfa / İlişkiler / Evliliği Kurtarmanın Basit 5 Yolu
Evliliği Kurtarmanın Basit 5 Yolu

Evliliği Kurtarmanın Basit 5 Yolu

Kimse boşanmak veya kötü bir aile yaşantısı için evlenmiyor. Hele o çetrefilli evlilik aşamasını bu nedenle yaşamıyor! Ama aslında küçük olan ve çiftler veya aileler tarafından evlilikler sonlanmıyor da değil. Acı bir durum…

Evlilik, kadın – erkek demeden herkesin hayali. Ben evliliğe karşıyım diyen kişiler bile bir anda başını döndüren biri çıktığında evlilik konuşmaya başlar. Hele kadınlar, o yüzüğü gördükleri zaman çıldırabilir. İlişkilerde olduğu gibi evlilikte de ilk zamanlar tutkulu, romantik, eğlenceli ve canımlı – cicimli konuşmalarla geçer. Ama bir süre sonra hemen her ilişkide olduğu gibi bunlar azalmaya başlar. Gerek hayatın getirdikleri gerekse yanlış alınan kararlar gibi milyonlarca neden buna neden olabilir. Peki, bu durum evliliğin sonlanmasına mı neden olur?

Yıllar boyunca tartışılan ve hala da devam eden, “evlilik aşkı öldürüyor” konusu aslında konuşulmayacak kadar saçma. Evlilik, aşkın bir meyvesi olarak gelişir ve aşkın bir üst versiyonu olan hayatı paylaşmaya doğru yol alır. Hayatta acı da vardır, tatlı da… Bu nedenle evlilikte yaşanan tartışma büyütülmeden sadece bu cümle akla gelerek çözülebilir.

Birçok uzman tarafından yapılan araştırmalar sonucunda evliliği kurtarmanın uygulanabilir basit yöntemleri belirleniyor. İşte bu yöntemlerden bazıları…

Yatağa Birlikte Gidin

Yatağa Birlikte GidinHer ne olursa olsun, eşinizle yatağınızı ayırmayın. Yatak odanıza stresi, huzursuzluğu taşımayın. Sanki evliliğinizin ilk gecesiymiş gibi yatak odanıza gidin ve her şeyi geride bırakın. Orası eşinizle sizin özel mabedinizdir ve oranın aurasını hiçbir şekilde bozmayın.

Sevginizi Gösterin

Sevginizi GösterinHiçbir zaman duygularınızı saklamayın. Özellikle erkeklerin bu konuda “elalem ne der” düşünceleri, bayanlar tarafından kabul edilmez. Eşinize duyduğunuz sevgiyi göstermekten hiçbir zaman kaçınmayın. Hayatın günlük akışında bunu aklınızdan çıkartıyor olabilirsiniz. Ama karşınızda duran eşinizi gördüğünüz zaman ona sevgi belirtisi göstermeyi unutmayın. Kısa bir sürede olsa mutlaka birbirinizle ilgilenin.

Kavgaları Uzatmayın

Kavgaları UzatmayınHayatın hem tatlı hem de acı olduğunu söylemiştim. Elbette her zaman tatlı geçecek diye bir şart yok. Tartışma yaşadığınız veya kavga ettiğiniz zamanlarda bunu uzatmadan dozunda bırakın. Birbirinizi kırdıysanız, mutlaka özür dileyin. Kimin hatalı olduğu konusunda yaptığınız kavgaları bir kenara bırakın ve kendinizi de eleştirin. Belki de, bu hataya sizde sebep olmuş olabilirsiniz.

Özür Dilemekten Çekinmeyin

Özür Dilemekten ÇekinmeyinÖzür dilemek hiçbir zaman gurur incitici, aşağılayıcı bir söz değildir. Yaptığınız hatanın farkına vardığınız zaman mutlaka özür dileyin. “Seni seviyorum” sözü ne kadar önemli ise “özür dilerim” sözü de eş değer bir öneme sahiptir unutmayın! Eşinizle aranızda anlaşmazlıklar yaşasanız bile ilişkinizin her şeyden değerli olduğunu birbirinize hissettirin.

Görünüşünüzü Değiştirin

Görünüşünüzü DeğiştirinErkekler dış görünüşe büyük önem verirler. Her ne kadar bu konuda kadınların takıntılı olduğu söylense de erkekler bu konuda daha hassastır. “Seni her halinde beğeniyorum” sözünü duysanız bile bakımlı olmaktan vazgeçmeyin. Evde sürekli salaş ve pijamalarla dolanmayın. Erkeğin seksi kadını özlemesine fırsat vermeyin.

Bu yazılara da bakın!

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Küçük ya da büyük bir etki yelpazesine sahip olan birçok bulaşıcı hastalık mevcuttur. Ancak bunlardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir