16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Cildinizin yaşınızın aynasıdır. Ona ne kadar iyi bakarsanız yaşınızı da o kadar küçük gösterecektir. Yılların yorgunluğuyla deforme olup solgun, pürüzlü, kırışık, lekeli bir cilt istemiyorsanız ona iyi bakmalısınız. Cilt bakımını çoğu kadın görsellik için görse de sağlığınız için son derece gereklidir.

Güzelliğine önem veren bir kadınsanız bu tür cilt bakımı tavsiyelerine dikkat eden birisiniz demektir. Bu tavsiyeler günümüzde çok yaygınlaştı. Maddi çıkar elde etmek isteyen firmalar, rant elde etmeye çalışan doktorlar, gündeme gelmeye çalışan güzellik uzmanları ya da kullanacağınız her neyse o ürün ya da o bitki ve doğal ürünlerin satışının kar ortakları bu sektörü adeta bir çıkar meydanı haline getirirken sizin de yanlış uygulamalar yapmanıza sebep olabilirler. Bu duruma dikkat etmeniz ve her duyduğunuza inanıp, yüzünüze her bulduğunuzu uygulamayın.

Benim cilt bakımı önerilerin genel ve her zaman yapmanız gerekenler üzerine olacaktır. Öncelikle güzel bir cilde giden yol güzel bir dinlenmeden geçer. Uykusuz ve aşırı yorgun olmanız ve çoğu zaman böyle olmanız cildinizin erken yaşlanmasına sebep olacaktır. Cildinizin kendini yenileyebilmesi için gecenin ilk saatlerinde yatakta olmalısınız. Cildiniz kendini gece 2’ye kadar yeniler. Daha geç saatlerde uyumayın. Vücudunuzun gereksinimlerine göre uyku saatinizi belirleyin, genelde 8 saat yeterlidir. Yattığınız odanın siz uyurken ışık almamasına dikkat edin.

Cildinize dışarıdan uygulayacağınız nemlendiricilerin hiçbiri su kadar etkili olmayacaktır. Günde en az 8 bardak su içmeyi unutmayın. Nemli bir cilde yediğiniz besinlerle de ulaşabilirsiniz. Örneğin yemeklerinizde zeytinyağı kullanmanız cildinizde doğal bir nemlendirici etki yaratacaktır.

Güneş cildimiz için yararlı olsa da her şeyin fazlasının olduğu gibi güneşin fazlası da zararlı. Güneşin en tepede olduğu yakıcı sıcaklarda cildinizi koruyun. Özellikle ileriki yaşlarda cildinizde lekeler oluşmasını istemiyorsanız uygun bir güneş kremi kullanın ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Alkol, sigara ve kafein cildinizin en büyük düşmanıdır. Mümkünse alkol ve sigarayı bırakın, cildinizdeki ani değişimi fark ettikçe ne kadar doğru bir karar verdiğinizi fark edeceksiniz. Kahveyi de günde bir bardağa indirin. Siz sigara içmeseniz dahi içilen ortamlarda bulunmanız cildinize zarar verir. Sigara içilen ortamlarda bulunmayın.

Düzenli egzersiz ve dengeli beslenmeyle hem vücudunuz şekle girecektir hem de vücudunuzun alması gereken besinleri dengeli aldığınızdan sivilce, cansız bir görüntü, renk farklılıkları gibi olumsuz durumlarla pek karşılaşmayacaksınız. Egzersizlerle sıkılaşan cildiniz dış etkenlerden daha az etkilenecek ve genç görünmenize yardımcı olacaktır.

Cildinize dışarıdan uygulayacağınız ürünlerden ziyade içeriden alacaklarınız daha yararlı olacaktır. Vitamin ve mineral yönünden zengin besinler tüketmeye özen gösterin. Balık tüketin. Demir yönünden zengin besinler tüketmeye özen gösterin. Ceviz, fındık ve özellikle badem mucizevi bir etki yaratacaktır.

Bu yazılara da bakın!

Saç Kırılmalarını Önleme Önerileri

Saç Kırılmalarını Önleme Önerileri

Bir kadının saçları her şeyidir. Gösterişli ve bakımlı görünmenin sırrı sağlıklı saçlardan geçer. Saç kırılmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir