16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Kıyafet / Boyu Uzun Gösterme Önerileri

Boyu Uzun Gösterme Önerileri

Boyunuz kısa ve bu yüzden daha kilolu mu görünüyorsunuz? O zaman bu yazı tam da size göre. Kısa boyu uzatmanın çareleri belli bir yaştan sonra tükeniyor. Biyolojik açıdan şanslı değilseniz işiniz biraz zor. Uzun ince, narin bir fizik herkesin isteği fakat kimileri doğuştan şanslı doğmuyor.

Boyu gerçekten uzatmak pek de mümkün değil. Ama işe yarar hilelerle daha uzun görünmek sizin elinizde. Mesela boyu 1.70 olup daha uzun veya daha kısa görünenleri siz de görmüşsünüzdür. Hatta aynı elbiseleri giydiği halde farklı görünürler kiloları aynı olsa bile. İşte bu durum bacak boyundan kaynaklanıyor. Bacak boyu uzun olan insanlar kısa olanlara göre daha uzun görünüyorlar.

Siz de uzun görünmek için bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeye çalışmalısınız ki daha uzun görünesiniz. Size bacak boyunuzu dahası asıl amacımız olan boyunuzu nasıl uzun göstereceğiniz konusunda tüyolar vereceğim.

İşte boyunuzu uzun gösterecek önerilerim:

 1. Tek renk giyinmeyi tercih edin. Özellikle pantolonlarınızda mucizevi bir etki yaratmak istiyorsanız deneyin. Çünkü tercih edeceğiniz parçalı desenler bacak boyunuzu ele verecektir.
 2. Koyu renkler kullanmak uzun görünmenize yardımcı olur. Çünkü koyu renkler olduğundan ince gösterir ve vücut hatlarınızın uzunluğunu pek belli etmez bu da daha uzun görünmenize katkı sağlar.
 3. Mini etekler tam bir kurtarıcıdır. Bacaklarınızın çoğunluğu açıkta kaldığı için sanki daha uzun bacaklarınız varmış izlenimi verir.
 4. Dik çizgili desenler kullanın.
 5. Çorabınız veya pantolonunuzla aynı renk ayakkabı seçmeniz göz yanılması yapacağından ayaklarınızın bir bölümünün de bacak boyu gibi görünmesini sağlayacaktır.
 6. En işe yarar yöntemlerin başında ise topuklu ayakkabılar gelir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken dolgu topuk yerine ince topukları tercih etmeniz gerektiği.
 7. Yüksek belli pantolon ya da kalem etekler de bacak boyunuzu uzun gösterir.
 8. Şortlar da aynı mini etekler gibi bacaklarınızı açıkta bırakıp daha uzun izlenimi yaratacaktır.
 9. Etek giydiğinizde bacağınızın sadece ön tarafına ince bir çizgi halinde bebek yağı sürün. Bacaklarınızın daha ince görünmesine yardımcı olacaktır ve dolayısıyla daha uzun görüneceklerdir.
 10. Bol paçalı pantolonlar giyiyorsanız platform topuk ayakkabı kullanın ve pantolonunuzun paçası ayakkabınızın çoğunluğunu örtsün.
 11. Aksesuarlarınızı uzun ve sallantılı seçerken çantanızı küçük tutun.

Bu yazılara da bakın!

Mekana Göre Kıyafet

Mekana Göre Kıyafet

İnsanların en çok özen gösterdikleri unsurlardan birisidir kıyafet seçimi. Kıyafet seçiminde beğeniler, ilgiler ve zamanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir