16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Kıyafet / Boy Friend Jean Nasıl Giyilir?
Boy Friend Jean Nasıl Giyilir?

Boy Friend Jean Nasıl Giyilir?

Yaz kış modanın vazgeçilemeyen parçaları vardır. Bunlardan biri de boy friend model jean’lerdir. Boy friend jean’ler bol ve rahat olmaları dolayısıyla hem yaz hem de kış aylarında çok rahat kombinlere uydurulabilmektedir. Üstelik hem topuklu ayakkabılar hem de spor ayakkabılarla harika kombinler ortaya koyulabilen boy friend jeanler ile her hâlükârda tarz görünmek kaçınılmaz olmaktadır.

Yırtık pantolon modasının yayılması ile birlikte daha çok göz önüne çıkan boy friend jeanler; yırtık Jean modasını en iyi taşıyan Jean modellerinin başında gelmekte. Yırtık halleri ile yaz aylarında vazgeçilmez hale gelen boy friend jean’ler hem sıcak havalarda bacaklara yapışmıyor hem de yırtıkları sayesinde tarz görüntü sergilerken bacakların hava almasını sağlayarak terlemeyi de engellemiş oluyor. Boy friend jeanler adını görüntülerinden almaktadır. Bunun sebebi de; erkek arkadaşınızın size büyük gelen pantolonu üzerinize acele bir şekilde geçirmişsiniz gibi durduğu içindir.

Boy Friend Jean Nedir?

Boy friend Jean giyildiğinde giyen kişiye büyük gelen bir pantolonu giymiş imajı yaratan pantolonlardır. Kesimleri erkek Jean kesimlerine sahiptir. Sanki erkek arkadaşının kot pantolonunu giymiş gibi bir görüntü sergilediği için adı boy friend Jean koyulmuştur.

 • Boy friend jeanlerin bu kadar sevilmesi ve her mevsim her kombine uyum sağlayabiliyor olmasının sebebi jeanlerin çok rahat kesime sahip olması ama bir o kadar da tarz duruyor olmasıdır.
 • Boy friend Jean ve bir kazak ile yapacağınız basit kombin ile çok etkili bir görüntüye kavuşabilirsiniz ve bu yüzden boy friend Jean modelleri herkesin gözdesi.

Boy Friend Jean ile Kadınsı Bir Görüntü

 • Boy friend Jean modellerini giydiğinizde kadınsı bir görüntü çizmek istiyorsanız;
 • Boy friend Jean pantolonunuzun altına kesinlikle ince topuklu bir ayakkabı giymelisiniz. Eğer kış mevsiminde giyiyorsanız bu ince topuklu bir stiletto olabilir. Yaz aylarında giyiyorsanız ince topuklu bilekten bağlı sandaletler ile harika bir görünüm yakalamanız mümkün olacaktır.
 • Şık görüntü yakalamak istediğiniz boy friend Jean kombininizde ayakkabılarınızın şıklığının da göz önüne çıkması için pantolonunuzun paçalarını bir miktar kıvırmanız daha etkili görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Üzerinize göbeği açıkta bırakan bir t-shirt giyebilir ya da salaş bir t-shirt de giyebilirsiniz. Önemli olan ayakkabılarınız ile uyumlu görünecek minimal takılar kullanmanız olacaktır.
 • Boy friend Jean pantolonunuz ile şık görünüm kombininizde imzanız çantanız olacaktır. Hem ayakkabı hem de takılarınızın tarzını takip eden şıklıkta ve pantolonun asiliğini kaldıracak asilikte bir clucth çanta modeli ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Boy Friend Jean İle Asi Kız Kombini

Salaş pantolonunuz ile asi kız imajı çizmek için;

 • Boy friend Jean pantolonunuzun altına Oxford model ayakkabılardan ya da spor ayakkabılardan birini giymeyi tercih edebilirsiniz.
 • Bu görünümde üzerinize gömlek giymeniz çok daha vurgulu bir etki bırakmanızı sağlayacaktır.
 • Var ise gömleğinizin üzerine ayakkabılarınız ile uyumlu bir yelek giymeniz de bırakmak istediğiniz imajın tetikleyicisi rolünü üstlenecektir.
 • Yelek yerine gömleğinizin üzerine kravat takma çılgınlığını da gösterip daha dikkat çekici bir hal almasını sağlayabilirsiniz.
 • Takılarınızda erkek saati kullanmak ve minimal pırlanta küpe takmanız çok daha etkili bir etki bırakmanızı sağlayacaktır.
 • Her iki tarzda da boy friend Jean pantolonun rahatlığı sayesinde günü hem çok şık hem de çok rahat hareket edebildiğiniz şekilde geçirebileceksiniz. Dilerseniz iki tarzı da birbirine karıştırıp kendi yorumunuzu katarak çok daha başka bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Korkmadan kombin denemeleri yapabileceğiniz boy friend Jean pantolonlar, Jean pantolonlar arasında en kolay kombinlenebilenler arasında yer almaktadır.

Bu yazılara da bakın!

Mekana Göre Kıyafet

Mekana Göre Kıyafet

İnsanların en çok özen gösterdikleri unsurlardan birisidir kıyafet seçimi. Kıyafet seçiminde beğeniler, ilgiler ve zamanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir