16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Kıyafet / 2015 İlkbahar Ayakkabı Modası
2015 İlkbahar Ayakkabı Modası

2015 İlkbahar Ayakkabı Modası

Moda dünyası, 2015 esintilerini yaşamaya başladı bile. 2014 yılını sonlandıran moda devleri, 2015 yılında nasıl görüneceğimiz konusunda sinyalleri çoktan vermeye başladılar bile. Yazı geride bıraktığımız için psikolojiniz bozulmuş olabilir. Ama moda devlerinin 2015 ilkbahar kreasyonlarını takip ederek belki psikolojinizi düzeltebilir ve heyecanla ilkbaharı bekleyebilirsiniz.

Tasarımcıların 2015 ilkbaharına ait ayakkabı modelleri çoktan şekillendi. Renkleri, şekiller, topuk boyları, desenleri belli oldu diyebiliriz. Ayakkabı dendiği zaman akla hemen gelen markalar birbirinden yaratıcı modelleri göz önüne serdi.

Marc Jacops, Givenchy, Alexander Wang, Gucci gibi ayakkabı devi olan markaların 2015 ilkbahar ayakkabı koleksiyonlarında öne çıkan modellerde genel olarak göze çarpan ayrıntılar ise şu şekilde:

  • Sandaletlerde genel olarak bantlı ve farklı şekillerde kayışların olduğunu görüyoruz. Gladyatör sandaletleri de yoğun bir şekilde göreceğiz.
  • Metalik ve parlak renkleri yine görüyoruz. Hemen her sezon bir iki parçada bu metalik renkleri görüyoruz. Altın, gümüş gibi metalik renklere ek olarak neon renkleri bu ilkbaharda yine göreceğiz.
  • Pump ayakkabılar ise her zamanki gibi şık ve gösterişliler.
  • Baskılı modellerde, çiçek ve hayvan desenlerini yine görüyoruz. Buna ek olarak farklı desenleri de sıklıkla göreceğiniz.
  • 70’li yılların takoz ayakkabıları 2015 ilkbaharında yeniden can buluyor. Ahşap topuklu ve kaba bir görünümü olsa da, hit parçalar arasında yer alıyorlar. Chunky adı verilen bu topuk şekli, 70’li yılların en popüler parçasıydı.
  • Düz ayakkabılar ise sıcak günlere iyi bir alternatif sunuyor. Metalik, neon renkleri tercih edebileceğiniz gibi sade ve düz renkleri de tercih edebilirsiniz.
  • Stilettolar bu sezon fazla yoğun bir şekilde aramızda yer almıyor. Ama sivri burun ayakkabı kavramına yeni bir bakış getirdikleri için bu formda yeniden aramıza katılıyorlar.
  • Birkaç sezondur Lady Gaga, Katy Perry gibi ünlülerle hayatımıza giren artistik ayakkabılar, 2015 ilkbaharında yine canlı bir şekilde yer alıyor. Dikkat çekici ve farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, kesinlikle bu modelleri tercih etmelisiniz.

Bu yazılara da bakın!

Mekana Göre Kıyafet

Mekana Göre Kıyafet

İnsanların en çok özen gösterdikleri unsurlardan birisidir kıyafet seçimi. Kıyafet seçiminde beğeniler, ilgiler ve zamanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir