16 Aralık 2018
Ana Sayfa / Kıyafet / 2014 Sonbaharı için Stil Önerileri
2014 Sonbaharı için Stil Önerileri

2014 Sonbaharı için Stil Önerileri

Beklenmedik hızlı bir şekilde sonbahara merhaba dedik. Peki, yazın o hafifliğinden çıktıktan sonra sonbahar stilinizi belirlediniz mi? İnce, tiril tiril elbiselerden sonra o ağır kıyafetleri giymeye hazır mısınız?

Elbette değiliz ve bu nedenle enerjimizde de belirgin bir azalma yaşanıyor. Masmavi, ışıl ışıl bir güne uyanmak yerine kapalı, yağmur bulutlu bir havaya uyanmak doğal olarak enerjimizi sömürüyor. Sonbahar için yarattığınız stille bu ağırlıktan kurtulabilirsiniz.

Vintage bir sonbahar geçireceğe benziyoruz. Hemen her koleksiyonda görülen danteller, kroşeler ve beyaz renk bizlere vintage ve bohem bir hava getirecek. Beyazlarınızı dolaptan kaldırmayın ve beyazın bir kadını her zaman çekici gösterdiğini, bu rengin çok yakıştığını unutmayın. Birçok moda ve stil uzmanı da kadınların beyaz giymeyi sevdikleri ve beyaz ile saf bir güzellik elde ettiklerini belirtiyor. Bu yıl sonbaharda özellikle beyazlar danteller eşliğinde güzel bir kombin olabilir.

Transparan giymek de bu yılın popüleri. Ünlü stil uzmanları bu sezon transparan elbiselerin tercih edilmesi gerektiğini söylüyor. Transparan elbiselerin içine ten rengi iç çamaşırları giyerek sanki elbisenin içine hiçbir şey giyilmemiş gibi bir illüzyon etkisi yaratmanızı öneriyorlar. Ayrıca ten rengi bir jüpon giyerek daha rahat bir stil de oluşturabilirsiniz.

2014 sonbaharında tulumları da tercih etmelisiniz. Rahatlıkları ve şık duruşları ile tulumlar kendinizi hafif hissetmenizi sağlayacak. Gardırobunuza bir tulum eklemeyi ihmal etmeyin. Özellikle şifon kumaşlar tercih etmelisiniz ve penyelerden kaçınmalısınız.

Sonbahar stilleri arasında en beğendiğimiz ise kroşe yani tığ işi parçalar. Danteller birkaç sezondur şıklıkları ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu sonbahar sezonunda da birkaç parça kroşeyi gardırobunuza eklemeyi ihmal etmeyin. Vintage dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm bu detaylar göz önüne alındığı zaman 60’lı ve 70’li yıllara bir dönüş olduğunu da göreceksiniz.

Gece elbiselerinizin de boyu uzuyor. Elegan, zarif bir görünüme kavuşmak için bu incecik gösteren uzun elbiselerden tercih etmelisiniz. Kırmızı halıda yürüyormuşçasına, güzelliğinize zarafet katacak bir lacivert elbiseyi de gardırobunuza ekleyin. Özellikle koyu renkli ve farklı kesimlere sahip elbiseler tüm gözleri üzerinize çevirecektir.

Bu yazılara da bakın!

Mekana Göre Kıyafet

Mekana Göre Kıyafet

İnsanların en çok özen gösterdikleri unsurlardan birisidir kıyafet seçimi. Kıyafet seçiminde beğeniler, ilgiler ve zamanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir